2. kolo poháru České pošty 5. září 2012

Červené karty - -
Rozhodčí: Machálek - Kocián, Marek
Diváků: 1150

Sestava Rosice: Lengál - Odehnal, Vítámvás, Pšikal, Mičko (90. Chlup), Lang, Jukl (62. Selinger), Malata (78. Dobraj), Živný, Demeter, Krhut FC Zbrojovka Brno: Rozhodčí: Machálek-Kocán,Marek
Sestava Zbrojovka: Petr - Pernica, Zavadil, Glaser (74. Jurdík), Švancara, Mezlík, Sus (64. Lamine Fall), Halaška, Michna (58. Lutonský), Šoljič, Hyčka

Zápas mezi účastníky MSFL a Gambrinus ligy rozhodl pro domácí 2 minuty před koncem po celé utkání výborně hrající Jan Pšikal.
Do vedení se domácí dostali v 16´po pokutovém kopu proměněném Malatou, který rozhodčí Machálek nařídil po sražení pronikajícího Mičky. Další slibnou šanci si v 19´ vypracoval Pšikal, ale v průniku mezi hostující stopery si příliš předkopl míč a ten s přehledem zachytil Petr. Hosté ze své územní převahy, kterou měli po většinu poločasu, zahrozili až ve 28´po centru z pravé strany zakončeném lavičkou Suse do levé tyče branky domácích. Ve 30´ vystřelil z prostoru před levým rohem šestnáctky domácích Švancara, míč prošel mezi všemi hráči v šestnáctce a skončil u zadní tyče v brance. Ve druhém poločase již měla Zbrojovka znatelnou územní převahu. Dostávala se však pouze do prostoru okolo velkého vápna domácích odkud hráči nebezpečně centrovali před branku. Všechny tyto centry se však domácí obraně podařilo ubránit. V 66´ promávl na značce pokutového kopu zpětnou přihrávku před branku Švancara. Hned v následující minutě nedosáhl u zadní tyče hostující Halaška na z pravé strany Švancarou centrovaný míč. Z vytížené obrany se přesto domácí pokoušeli o rychlé protiútoky podél autových čar, po levé straně Pšikalem a po pravé straně Krhutem. Do zajímavé situace se v 70´ dostal Malata, ale míč po jeho pokusu o průnik do šestnáctky mezi stopery skončil pouze rohem. Překvapivé vítězství pro domácí zajistil v 88´ po akci vedené po levé straně a průniku do pokutového území pěknou střelou do pravého horního rohu branky Jan Pšikal. V nastavení mohli hosté ještě vyrovnat, ale míč směřující ze skrumáže v šestnáctce do jejich branky zneškodnil Lengál. Za bojovnost a výkon předvedený v zápase s prvoligovým celkem si domácí hráči vítězství, i když překvapivé, zasloužili.